Зустріч у «літературному кафе»

У бібліотеці Охтирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  № 1 відбулася зустріч учнів 7-В класу (класний керівник Смага М.В.) з Галиною Петрівною Гапоновою (Хілько), вихованкою Охтирського спеціального дитячого будинку (для сиріт загиблих фронтовиків та партизанів Великої Вітчизняної війни, що діяв у місті з 25 серпня 1943 року по 1966 рік). Галина Петрівна поділилася своїми спогадами про воєнне та повоєнне дитинство у дитячому будинку. У цьому будинку діти фронтовиків  знайшли турботу педагогів та працівників закладу, які теплом своїх сердець розтопили «лід жаху» маленьких вихованців.

За документальними спогадами Галини Петрівни та нарисами випускників спецдитбудинку охтирська майстриня слова Леся Криницька (Олександра Петрівна Криницька) написала книгу, документальну нарисову повість-есе про історію Охтирського спеціального дитячого будинку №1 «Дочки і Синочки, або Життя за Піфагором: «Бережіть сльози Ваших дітей, щоб вони могли проливати їх на Вашій могилі!», яку присвятила безсмертним педагогам та усім співробітникам дитячого будинку.

Книга надрукована в 2019 році в м. Харкові видавництвом «Факт» за власні кошти Галини Петрівни Гапонової. З дарчим написом Галини Петрівни має три книги і бібліотека нашої школи.

На изображении может находиться: 16 человек, люди стоят и в помещении