Виховна та позакласна робота

Всеукраїнський тиждень  протидії булінгу.

З 26 по 30 вересня 2022 року в закладі пройшов Всеукраїнський тиждень  протидії булінгу.

День фізичної культури та спорту!

10 вересня в Україні відзначають День фізкультури та спорту.Викладачі та учні закладу  долучилися до спортивного калейдоскопу #Охтиркаатитакзможеш.

До Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища учні  навчального закладу взяли участь у челенджі «Ода рідній землі: Колограй подяки» від Гетьманського національного заповідника та отримали відзнаки.

21 січня у всьому світі відзначають Міжнародний день обіймів. За ініціативою учнівського самоврядування #ФОРТ в школі було проведено фотофлешмоб “Обійми мене”.

Вітаємо ученицю 10-А класу, Міхєєву Алісу за зайняте ІІІ місце серед дівчат у першому онлайн-турнірі Сумської області з шахів (ІНТЕРНЕТ-ТУРНІР ІЗ ШАХІВ) за Кубок факультету технологічної і професійної освіти Глухівського НПУ ім. О. Довженка.

 

Міжнародний  день «Дякую»!

11 січня лідери учнівського самоврядування # ФОРТ для учнів початкової школи провели інформаційні заняття, на яких  переглянули відео про історію та цікаві факти свята, пограли в гру «Знайди привід для подяки». Завдяки закладкам-розмальовкам, дізналися як читається слово «дякую» різними мовами. Слова подяки вчителям, однокласникам, батькам, друзям  написали на вітальних листівках, виготовлених власноруч.

 

Про Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України

Виховна роботацілеспрямована діяльність педагогічного персоналу на виконання соціальних інституцій для досягнення мети корекції та адаптації учнівської молоді.

Місія школи з виховної роботи: формування і розвиток свідомої особистості з громадською позицією, готовою до конкретного вибору свого місця в житті, здатного змінити на краще своє життя і життя своєї країни.

Система виховної роботи школи передбачає:

  •  щотижневе планування позаурочної виховної роботи в школі;
  •  організацію методичної роботи з актуальних проблем виховання учнівської молоді;
  •  організацію учнівського самоврядування та співпрацю його із міським самоврядуванням;
  •  розвиток здібностей учнів у гуртковій роботі;
  •  залучення обдарованої молоді до участі у фестивалях, конкурсах, змаганнях різних рівнів;
  •  співпрацю із позашкільними закладами, громадськими,
  •  культурно-просвітницькими організаціями, правоохоронними органами
  •  в проведенні позаурочної виховної роботи в школі;

систему сімейного виховання, педагогічного всеобучу батьків та громадськості.

Напрямки виховної роботи:

  •  громадянське, національно-патріотичне (ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави);
  •  превентивне і моральне (ціннісне ставлення до себе);
  •  художньо-естетичне (ціннісне ставлення до культури та мистецтва);
  •  трудове та екологічне (ціннісне ставлення до природи, до праці);
  •  родинно-сімейне (ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей);
  •  сприяння творчому розвитку особистості та формування здорового способу життя.

Завдання виховної системи:

  • виховувати дитину як громадянина країни, національно свідомого, життєво і соціально компетентного, здатного здійснювати самостійний вибір і приймати відповідні рішення у життєвих ситуаціях;
  •  сприяти зростанню творчого духовного потенціалу особистості, розкриттю здібностей на кожному з виховних етапів;
  •  розвивати дитяче самоврядування як осередок самореалізації громадянського виховання;
  •  стимулювати саморозвиток, самовиховання, самоосвіту учнів та розвиток їх життєтворчої компетентності через участь у реалізації проектів соціального та благодійного напрямків;
  •  створювати умови для розвитку життєтворчої компетентності учнів;
  •  впроваджувати оптимальні методів, форм, засобів, що сприяють формуванню в учнівської молоді основ життєтворчості; розширення можливостей компетентного вибору особистістю свого життєвого шляху.

Форми виховної роботи:

  •  конкурси, вікторини;
  •  святкові концерти;
  • виховні години, бесіди;
  • екскурсії;
  • тематичні виставки;
  •  ярмарки;
  •  акції;
  •  зустрічі з представниками ГО, ювенальною превенцією сектору превенції Охтирського РВП ГУНП в Сумській області.

Виховні заходи 2021 – 2022

 

Всеукраїнська акція “16 днів проти насильства”

https://fb.watch/9MjEc5nXSP/https://

www.facebook.com/100015667482833/videos/601163934442666/

6 грудня – День Збройних сил України!

З нагоди відзначення Дня Збройних сил України в закладі були проведено тематичні заходи:

– години спілкування «Збройні сили України», «Минуле і сьогодення української армії»;

–  спортивні змагання «Сила і міць держави»;

– тематичний урок із предмету Захист України «Сучасні напрямки розвитку стрілецької зброї».

Заступник директора з виховної роботи Надія ЄРМОЛЕНКО та президент учнівського шкільного самоврядування #ФОРТ, Вікторія БЕЙЗИМ, взяли участь у відеопривітанні від військової частини 2276 Національної гвардії України всіх військовослужбовців України. https://www.facebook.com/2276NGU/videos/289582283109476

5 грудня Міжнародний день волонтера

До Міжнародного дня волонтера в закладі педагогом організатором Савченко О.А. було проведено тематичну виховну годину на тему:  «Волонтери – люди доброї волі». Учні 4-х класів виготовили власні емблеми до дня волонтера. Лідерами учнівського самоврядування ФОРТ організовані інформаційні дайджести.

02.12.2021 року в закладі відбулася зустріч учнів 7-8 класів із  провідним інспектором Охтирського міськрайонного відділу Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області Сергієм ПЕДОРЧЕНКОМ. Сергій Олександрович у своїх бесідах наголошував на необхідності у такий важкий для держави час виявляти обережність, бути уважними і готовими до нестандартних ситуацій.

Вітаємо учня 5-Б класу Ромашка Олександра, лауреата I премії Міжнародного фестивалю-конкурсу «Stars Art Fest» (номінація «Естрадний вокал»), що відбувся 28.11.2021 року в місті Харкові (музичний керівник Віра ПРИХОДЬКО). Виконавський рівень конкурсанта був високо оцінений членами журі, у тому числі Олександром Квартою, який вручив ще одну нагороду – диплом у номінації «Овації членів журі».

День Гідності та Свободи!

21 листопада наша країна відзначає День Гідності та Свободи! Напередодні цього дня для учнів початкової школи проведено: виховні години: “Що означає бути гідним?”, “Ми – нація, що пам’ятає!”, “День Гідності та Свободи”; інформаційні експрес-хвилинки патріотичного спрямування, урок-квест “Людська гідність”. Учні 5-11 класів узяли участь у вебквесті “Вільні творити майбутнє”. Лідери учнівського самоврядування #ФОРТ отримали дипломи І ступеня у Всеукраїнському конкурсі до Дня Гідності та Свободи від проєкту “На урок”.

20 листопада – Всесвітній День дитини!

20 листопада – Всесвітній день дитини. Саме цього дня у 1959 році Генеральна Асамблея прийняла Декларацію прав дитини, а в 1989 році – Конвенцію про права дитини. До Всесвітнього дня дитини в закладі були проведені тематичні заходи: виховні години: “Дитинства яскраві кольори”, “Щаслива країна дитинства”; “Казкова правова вікторина”;правові ігри: “Пошта казкових героїв”;виставка малюнків “Права дитини у малюнках”.

День захисника та захисниць України,

До Дня захисника  та захисниць України, Дня українського козацтва у школі проведено тематичні заходи для учнів 1-11 класів.З нагоди відзначення Дня свята для учнів 1 класів були проведені інформаційні хвилинки «Козацькому роду нема переводу».Учні 2-х класів написали листи захисникам України.Класні керівники 2-х класів Громак Ж. Д., Остапенко О.М., провели години спілкування «Мої батьки – захисники України».Учні 3-4 класів виховні години  «Нащадки козацької слави», «14 жовтня свята та їх історія», «Слава і гордість українського народу».В переддень святкування Дня українського козацтва на базі 3 -х класів працювала художня студія, де учні отримали основи  малювання та ліплення  козака.Цикл виховних годин «Звитяга. Мужність. Честь» підготували та провели класні керівники 3-4 класів.Весело й завзято пройшли змагання «Козацькі розваги» для учнів 5-х класів. яке для них підготували педагог-організатор Савченко О.А. та вчитель фізичного виховання  Єременко Є.О.На інформаційній годині «Непереможний дух козацтва», яку провела класний керівник 6-Г класу Дубович І.М.,  учні ознайомились із  історичними та культурними  надбаннями предків.Серед учнів 6-х класів була проведена інтелектуальна гра-шоу «Де логіка?», в яку були включені завдання на козацьку тематику.Патріотичний фотоквест «Упіймай мить»проведено серед учнів 7-11 класів.Цікаві й змістовні  екскурсії організували класні керівники 10-В класу Гармаш Л.О. та 7-В класу Шандиба Т.В. з  працівниками КЗ  «Охтирський міський краєзнавчий музей».Учні 9-А класу (класний керівник Мироняк О.В.) зустрілися із Гейком В.М. – головою ГО «Спілка воїнів АТО, ООС Російсько-Української війни «Непереможні», учасником бойових дій, офіцером резерву.У 9-Б класі (класний керівник Демешко Л.С.) проведено літературну годину «А ми тую козацькую славу збережемо».Учні 9-В класу (класний керівник Смага М.В.) взяли участь у Всеукраїнському інтернет-конкурсі «Захисники та захисниці України».Учитель предмета «Захист України» Карєв С.Є. провів змагання з військово-прикладних видів спорту між командами учнів 10-11 класів.З нагоди Дня захисника України та Дня українського козацтва в бібліотеці впродовж тижня діяли інформаційно-ілюстративна виставка «Добровольці Божої чоти», книжкова викладка «Козацька слава в дзеркалі тисячоліть».Учні школи відвідали в/ч 2276 Національної гвардії України та в/ч А-0563, ознайомились з бойовою технікою, зі зразками сучасної стрілецької зброї, спецтехнікою, потренувалися практично  в розбиранні та складанні автомата. Фахівці-кінологи  в/ч 2276 разом із вартовими і службовими собаками продемонстрували юнакам та дівчатам загальний курс дресури собак, спеціальне тренування з пошуку зниклої людини, фрагмент затримання ймовірного порушника.Учениці  5-9 класів на уроках трудового навчання  разом із учителем Лапаєвою С.В. виготовили святкові листівки та сувеніри для воїнів АТО та ООС, які були передані  волонтеру Гольцю Денису.​З нагоди свята учні школи взяли участь в обласному флешмобі #ВшановуємоГероївУкраїни.

День Вчителя!

1 жовтня в стінах нашої школи відбулося свято до дня вчителя.Із самого ранку лідери шкільного самоврядування #ФОРТ привітали своїх наставників вітальними солодкими листівками та теплими словами вдячності.В актовій залі відбулася виставка букетів та композицій «Осінній дивограй». Учні організували для вчителів концертну програму, яка нікого не залишила байдужим. Приємним сюрпризом був виступ вокально- інструментального ансамблю “Okhtyrka Music BAND”.
Хочеться подякувати учасникам заходу за їхню старанність, артистизм та відповідальність, з якою вони віднеслися до підготовки заходу. А також, привітати всіх учителів із професійним святом і побажати міцного здоров’я та натхнення!

Щорічно, у другу суботу вересня в Україні відзначається День фізичної культури та спорту. Із 06.09.2021 по 10.09.2021 у нашій школі проводився.Програма включала в себе проведення олімпійських уроків: «Спорт. Чому Олімпійські ігри особливі змагання?», «Ми – юні олімпійці», «Олімпійське сузір’я України», а також конкурс малюнків на асфальті «Ми і спорт», змагання з футболу та волейболу. Учні початкової школи переглянули  розвиваючий мультфільм «Які бувають види спорту» та взяли участь у вікторині «Спорт-знайка». 10 вересня для учнів 3-11 класів був організований цікавий квест «Час для спорту».

  

Свято Першого Дзвоника.

Сьогодні в школі пролунав Перший дзвоник, який розпочав новий навчальний рік. Цей день є визначним і радісним святом для кожного з нас. Для когось Перший дзвоник пролунає вперше. Із нього  розпочнеться цікаве шкільне життя. Не менш важливим він буде для учнів 11-х класів, яким доведеться обирати професіювтілювати отримані знання в дорослому житті. Зустріч першокласників та випускників, виступи талановитих учнів, вітальні промови директора школи Інесси Шульженко, заступника міського голови Оксани Гетьман, гостей Миколи Смілика та Олексія Сугака   – нові і старі шкільні традиції сформували цьогорічне свято Першого дзвоника.