Виховна та позакласна робота

Про Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України

29 серпня 2020 року учні 10-х класів узяли участь у міському заході з нагоди «Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України»

29 серпня – День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за  незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України | То є Львів.

Сьогодні, у День закоханих, учні 5 класів Охтирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 взяли участь у квесті “Романтичні пригоди”. Разом із класними керівниками (Чумак Наталією Сергіївною, Вашевою Галиною Анатоліївною, Шандибою Тетяною Віталіївною та Яковенко Наталією Василівною) у формі інтелектуально-динамічної гри учні проявили свої знання, уміння і творчі здібності як у стандартних, так і в нестандартних ситуаціях під час проходження командами вказаного маршруту.
Діти з повагою прислухалися до порад педагога-організатора ( Малєжик Анни Володимирівни), шкільного психолога (Чепусенко Віри Іванівни), педагогів-координаторів і членів поважного журі ( Нєбитової Юлії Володимирівни і Єременка Євгенія Олександровича ), навчалися діяти швидко й згуртовано.
Участь дітей у таких ігрових інноваційних заходах забезпечує створення сприятливих психологічних умов для ефективної взаємодії в групі, самопізнання учасників гри. А найголовніше – квест викликав позитивні емоції, активізував мотивацію, навчив робити висновки а також гідно сприймати як поразку, так і перемогу.

З метою виховання у дітей та учнівської  молоді почуття патріотизму, гордості за свою державу в навчальному закладі були проведені тематичні заходи: дайджести «Україна єдина – Україна одна», акція «Україна в серці кожного», круглі столи «Ми єдина Україна», уроки мужності «Вогні Соборності єднають Україну», літературно-краєзнавча мандрівка «Україно, моя Україно! Я для тебе на світі живу!».

Протягом тижня школярі здійснили екскурсії до дитячої міської бібліотеки та до Охтирського краєзнавчого музею.

Учні старших класів взяли участь у міській маніфестації «Єдина країна – єдиний народ» та у проведенні акції «Прапор України у кожному серці».

Вітаємо! Кобзар Олександру, ученицю 8-В класу за зайняте ІІІ місце та Краснояружську Олександру, ученицю 10-Б класу, за оригінальний задум та розкриття теми у міському конкурсі малюнку «У майбутнє без СНІДу»

З лютого по грудень 2019 року Охтирська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 Охтирської міської ради Сумської області взяла участь у проекті «ZERО WASTE SCHOOL», щоб закріпити в учнів культуру сортування відходів та активно просувати ідеї захисту екології.
Наша школа увійшла у 25 із 1098 найкращих шкіл-учасників України та перемогла у проекті.
Команда успішно пройшла реалізацію освітнього проекту «ZERО WASTE DAY 2019», була запрошена до м. Києва та нагороджена сертифікатом на отримання механічного пресу від Всеукраїнської благодійної організації Klitschko Foundation за підтримки фундації Coca-Cola.

На изображении может находиться: текстНа изображении может находиться: 4 человека, в том числе Надежда Ермоленко и Марина Чалова, люди улыбаются, люди стоят

Охтирка без сміття – це мрія

Ми не можемо залишатися осторонь глобальних змін на планеті. За кілька останніх десятиліть сміття перетворилося на глобальну проблему людства. Розвинені країни вже давно сортують та переробляють відходи.

Україна починає робити перші кроки вирішення цього питання.

Охтирська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 Охтирської міської ради Сумської області взяла участь у проекті ZeroWasteSchool, щоб закріпити в учнів культуру сортування відходів та активно просувати ідеї захисту екології.

У цьому проекті взяло участь 1098 шкіл, серед них відібрали 100 шкіл з усієї України, і ми увійшли в цю сотню. Команда школи «ЕкоСвіт» була запрошено до м. Києва на триденний тренінг для учнів та вчителів, який  покликаний запровадити культуру сортування  відходів.

Тренери розповіли, як долати перешкоди, що трапляються на шляху до втілення проектів, як знайти фінансування для розвитку громад, які продукти купувати, щоб залишати менше сміття, та як можна повторно використовувати речі.

У квітні повернувшись додому, ми почали активно працювати й доносити інформацію до всіх учасників освітнього процесу. https://www.facebook.com/groups/345006226121560/

Тож наша школа не може залишатися осторонь цих проблем і планує взяти участь в еко проекті, який буде тривати з  1-27 вересня 2019 року. Всі учасники проекту організовують ZeroWasteDay в навчальному закладі.  Діти, вчителі, батьки підхопили цю ініціативу.

А нагородою за перемогу в цьому конкурсі може стати прес машина  для брикетування відходів. Вона допоможе акумулювати сміття у великій кількості яке  можна здавати вигідно на вторинну сировину.

Завдяки цьому проекту ми усвідомили, що коли є спільна мета та злагоджена команда, нам усе вдається зробити та досягти успіху.

Хочемо окремо подякувати підприємцю Мітченко Владиславу Вікторовичу, який допоміг в організації цього проекту, а саме: установив сміттєві баки для сортування відходів (пластикових пляшок, паперу, жестяних банок).

Ми – за щасливе майбутнє в нашій країні!

Благодійність замість квітів

2 вересня 2019 року в школі пройшла акція «Благодійність замість квітів». У результаті акції вдалося зібрати 20752 гривні на лікування Кулика Артема (діагноз: гострий лімфобластний лейкоз). Зібрані кошти були передані бабусі хлопчика Смілик Зінаїді Степанівні. Від щирого серця дякуємо батьківському, учнівському та педагогічному колективам.