Виховна та позакласна робота

Про Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України

Охтирка без сміття – це мрія

Ми не можемо залишатися осторонь глобальних змін на планеті. За кілька останніх десятиліть сміття перетворилося на глобальну проблему людства. Розвинені країни вже давно сортують та переробляють відходи.

Україна починає робити перші кроки вирішення цього питання.

Охтирська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 Охтирської міської ради Сумської області взяла участь у проекті ZeroWasteSchool, щоб закріпити в учнів культуру сортування відходів та активно просувати ідеї захисту екології.

У цьому проекті взяло участь 1098 шкіл, серед них відібрали 100 шкіл з усієї України, і ми увійшли в цю сотню. Команда школи «ЕкоСвіт» була запрошено до м. Києва на триденний тренінг для учнів та вчителів, який  покликаний запровадити культуру сортування  відходів.

Тренери розповіли, як долати перешкоди, що трапляються на шляху до втілення проектів, як знайти фінансування для розвитку громад, які продукти купувати, щоб залишати менше сміття, та як можна повторно використовувати речі.

У квітні повернувшись додому, ми почали активно працювати й доносити інформацію до всіх учасників освітнього процесу. https://www.facebook.com/groups/345006226121560/

Тож наша школа не може залишатися осторонь цих проблем і планує взяти участь в еко проекті, який буде тривати з  1-27 вересня 2019 року. Всі учасники проекту організовують ZeroWasteDay в навчальному закладі.  Діти, вчителі, батьки підхопили цю ініціативу.

А нагородою за перемогу в цьому конкурсі може стати прес машина  для брикетування відходів. Вона допоможе акумулювати сміття у великій кількості яке  можна здавати вигідно на вторинну сировину.

Завдяки цьому проекту ми усвідомили, що коли є спільна мета та злагоджена команда, нам усе вдається зробити та досягти успіху.

Хочемо окремо подякувати підприємцю Мітченко Владиславу Вікторовичу, який допоміг в організації цього проекту, а саме: установив сміттєві баки для сортування відходів (пластикових пляшок, паперу, жестяних банок).

Ми – за щасливе майбутнє в нашій країні!

Благодійність замість квітів

2 вересня 2019 року в школі пройшла акція «Благодійність замість квітів». У результаті акції вдалося зібрати 20752 гривні на лікування Кулика Артема (діагноз: гострий лімфобластний лейкоз). Зібрані кошти були передані бабусі хлопчика Смілик Зінаїді Степанівні. Від щирого серця дякуємо батьківському, учнівському та педагогічному колективам.