Шкільна бібліотека

Бібліотека Охтирської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1: посилання на сайт- https://cmiluk62.wixsite.com/bibliozonazosh1

Шановні батьки!

     Ви, звичайно, мрієте  про те, щоб ваші діти виросли розумними, начитаними, але цього не можна досягти без книги, і саме від вашого ставлення до книги залежить, чи буде дитина читати в майбутньому.
DSCN9309      Пропонуємо вам декілька порад:
  1. Допоможіть дитині сформувати звичку читати щодня. Це позитивно вплине на її успішність у школі.
  2. Власним прикладом продемонструйте дитині, як ви поважаєте таке заняття, як читання. Це важливий елемент стимулювання читання дитини. Розмовляйте стосовно того, про що читаєте.
  3. Приділяйте увагу читанню дитини. Читайте (переглядайте) книжки своїх дітей. Знаючи зміст книги, ви завжди зможете підтримати бесіду з дитиною. Невимушена цікава бесіда дає чудові можливості для роз’яснення всього того, що незрозуміле, для спільного оцінювання подій і вчинків героїв.
  4. Заохочуйте дітей до читання вголос.
  5. Обов’язково приділяйте увагу та час позакласному читанню дітей удома. (Перелік рекомендованої літератури можна завжди з’ясувати з учителем літератури або з бібліотекарем.)
  6. Керуйте читання дитини. Батьки мають нормувати читання дітей і знайти для нього зручний для школяра час. ( Бажано, щоб дитина читала після прогулянки на свідому повітрі, після підготовки домашніх завдань і виконаних трудових обов’язків у родині.)
  7. Родина має дбати про нормальні умови для читання дитини вдома. Ознайомте дитину з гігієною та правилами читання. ( Під час читання яскраве джерело світла має бути з лівого боку, тощо.)
  8. Тримайте вдома цікаві й доступні книги (художні, історичні, науково-популярні, довідкові видання тощо.) Щоби склад домашньої бібліотеки не був випадковим, підбирайте найцінніші й найкорисніші книжки.
  9. Забезпечте дитині можливість користуватися обласною, районною, міською дитячими бібліотеками, стежачи, щоб дитина систематично обмінювала книжки.
  10. Даруйте дітям книги, оформіть передплату на дитячий журнал або газету, якщо є можливість
Ніколи не пізно заохотити дитину до читання. Бажаємо успіхів!