Організація освітнього процесу

Поради  батькам щодо  організації   самостійного  навчання дітей під час карантину

По-перше, треба розуміти, що це не час для відпочинку. Тому графік дитини має залишатись таким, як і в навчальний період.

  • Дітям із середньої та старшої школи важливо мати чітко визначені робочі години для виконання завдань онлайн, щоб час за ноутбуком не розмивався.
  • Важливо, аби ця робота відбувалася спринтами — проміжками у 20-25 хвилин із перервами на чай, перекус або прогулянку.

Щоби краще організувати навчання вдома, існує безліч платформ та YouTube-каналів для вивчення тих чи інших предметів. Наприклад, з 16 березня телеканал Київ транслюватиме у YouTube відеоуроки зі шкільної програми, які вестимуть найкращі вчителі столичних шкіл і ліцеїв.

Найкориснішими уроки будуть для учнів старших класів, щоб підготуватися до здачі ЗНО.

Відеоуроки виходитимуть щодня по буднях, по три-чотири на день — о 9:30, 11:30, та 13:30. Тривалість — 30 хвилин. Усього в програмі трансляцій 12-13 предметів: біологія, хімія, українська мова та література, історія України, світова історія, географія, фізика, алгебра, геометрія, німецька, англійська мови.

Також у цьому допоможуть різні навчальні платформи. Зокрема:

  • Студія онлайн-освіти для школярів — EdEra
  • Гейміфікована платформа для підготовки до ЗНО — iLearn
  • Безкоштовна підготовка до ЗНО — Be smart
  • Онлайн-курси для школярів, студентів і дорослих — Prometheus

Для тих, хто добре володіє англійською мовою, є курси на сайтах – www.edx.org, www.udacity.com,www.canvas.net, www.udemy.com, але деякі з них платні.

Також на YouTube є такі канали, як ВшколеТоп школаЦікава наука, Сергій Ткаченко, який веде блог про математику. Усі вони українською мовою. Там цікаво і легко розповідається про фізику, хімію, біологію, українську мову та інші шкільні предмети.

NEED/animation studio та Книга-мандрівка (просвітницькі канали) будуть цікавими для учнів молодших класів.

Починаючи з 18 березня 2020 року, щодня о 10.00 на телеканалі СТС буде виходити програма «Онлайн-урок». Вона розрахована перш за все на учнів випускних класів, яким необхідно буде здавати ЗНО.

Також ці уроки можна буде переглянути на Youtube-каналі, на який ви можете підписатися, щоб завжди знати розклад онлайн-уроків та бути в курсі останніх новин Сум та Сумщини.
Заходьте на сайт sts.sumy.ua, на сторінку у Facebook та в групу «Телекомпанія СТС», підписуйтесь в Instagram.

З 17 березня 2020 року ТРК «Рада» та Youtube-канал МОН України запускають щоденні трансляції відеоуроків та онлайн-курсів для школярів під час карантину.